Pealeht Võrumaa maitseelamused
PDF Prindi Saada link

 

VÕRUMAA MAITSEELAMUSED 19-20.08.2020
reg

 

Hiie talu mustikakasvatus

Toidupada

Villagu astelpajutalu

Uue-Saaluse veinitalu

Andri-Peedo kitsefarm

Nopri Talu Meierei

Mooska talu suitsuliha

 

19.08 - Väljasõit 6:45 Sõmeru poe parklast, 7:00 Rakvere Spordihoone parklast (Kastani12), 7:15 Kadrina bussijaamast; 7:30 Väike-Maarja bussijaamast

Kambja vallas tutvume Hiie mahetaluga, kus kasvatatakse õunu, mustsõstart, mustikat, murelit ja köögivilju. Toodetakse ebaküdoonia sukaadi, erinevaid mahlu ja muid hoidiseid. Kuuleme mahetalu põhimõtteid, pererahvas jagab kasvatuskogemust ja jalutame mustikapõllul.
Otepää külje all pajatab Toidupaja tegemistest perenaine Krista. Hea toit on alati elamus omaette – pidupäev maitsemeelele ja samuti rõõm toidu nautimisest heas seltskonnas. Degusteerime ja sööme lõunat.

Villagu talu on astelpaju kasvatanud ja nendest erinevaid "vitamiinipomme" valmistanud juba üle 10 aasta. Kõigest täpsemalt räägib talu pererahvas Ain ja Maire, maitseme tooteid. Vahelduseks maitseelamustele pakub silmailu oma kaunis koduaias Meegomäel Katy Pähn.
Uue-Saaluse veinitalus jalutame marjaistanduses, tutvume veiniköögi tegemistega ja valime ise mida degusteerime. Õhtusöögilaua katab Ulgumaa köök. Majutus Kubija SPA hotellis, kahestes tubades.

20.08 - Hommikusöök hotellis.
Külastame Eesti ja Põhjamaade moodsaimat Andri-Peedo kitsefarmi, kus tänapäevases moodsas talus on lisaks olemas nii ainulaadne heinakuivati kui ka tipptasemel meierei. Vaatame kuidas elavad kitsed, kuidas toimub töö laudas, kuidas jõuab piim pudelisse ning kuidas valmib juust, mis lõpuks karpidesse saab ning kuidas ta meile maitseb.

Nopri talu on Võrumaa piimatootja, kes omab 7* nutilauta ja on tublisti sinna investeerinud, et saada eesti puhtaimat piima. Peremees Tiit Niilo tutvustab meile kogu nende pereettevõtte lugu alustades lastest ja lehmadest kuni maitsvate toodeteni välja. Nopri sooviks on olla kõige läbipaistvam toidutootja Eestis ja pakkuda parimaid piimatooteid.

Degusteerime ja sööme lõunat.

Mooska talu tutvustab meile Võrumaa suitsusauna kultuuripärandit. Nii hoitakse au sees UNESCO maailmapärandi nimistus olevat Vana Võromaa suitsusauna tavasid ja oskusi. Kuulame-vaatame kuidas 40 tunniga valmib suitsusaunas eestimaisest sealihast suitsusink ja kuidas see maitseb. Tagasiteel heidame pilgu moodsale Võru keskväljakule.

 

Reisi hind: 160€

Hind sisaldab rohkelt maitseelamusi ja silmaringi laiendust, majutust, kõiki sissepääsu-tasusid ja ekskursioone ning söögikordi, bussitransporti ja reisikorraldust koos toreda reisiseltskonnaga.

Kohtade broneerimine kuni 5.08 meili teel See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. või telefonil 5104149.

 
 

Statistika

Artiklite vaatamise klikke : 417515

Küsitlus

Kuidas sattusid Bremmer´i lehele?
 

 

Reisi julgesti / Bigbank aitab

Paindlik laen, mis aitab reisida just Sinule sobivatel tingimustel ja ajal.

big