Pealeht Võru- ja Põlvamaa aiad ja väiketalud
PDF Prindi Saada link

Võru- ja Põlvamaa aiad ja  väiketalud.
14-15.08.2021.a.

reg

 

Kahe põneva päeva jooksul tutvume erinevate väiketootjate ja aednikega, kuulame ja imetleme nende lugusid ning praktilisi kogemusi, maitsemeeli ergutame kohalike maitsetega.

1 päev:

väljasõit Rakverest Spordihoone parklast 8:00.
Kõlleste Garlic on Põlvamaal asuv Vaike ja Raineri pereettevõte, mis kasvatab küüslauku ja sibulat ning alates 2017 aastast kui valmis tootmiskompleks hakati valmistama ka erinevaid tooteid. Võrumaa metsade vahel Liblikaaias on meil võimalik nautida looduse ja pererahva koostöös loodud lilleilu, mida rikastavad värvilised tiivulised. Lõunasöök. Triinu Guerrin tutvustab meile oma Karusoo talu permaaeda ja räägib ka permakultuuride põhimõtetest. Päeva lõpetame kaunite koduaedadega Võru külje all, kus Katy Pähn ja Karmen Lett meile rikkalikku silmailu pakuvad. Majutus Kubija SPA hotellis, kahestes tubades.

 

2 päev:

Hommikusöök majutuskohas. Rohelise aia istikuäri külastus. Mooska talu tutvustab meile Võrumaa suitsusauna kultuuripärandit. Kuulame kuidas saunatraditsioonid aitavad meil ihu ja hinge kosutada ning kuidas 40 tunniga valmib suitsusaunas eestimaisest sealihast suitsusink ja kuidas see ka maitseb. Reet ja Maria on Räpina külje alla rajanud võrratu Palusalu aia, looklevad lillepeenrad ja professionaalsed teadmised ning praktilised kogemused on siin kandunud edasi põlvest põlve. Imetleme aeda ja kuulame näpunäiteid, sööme lõunat. Võimalus tööriistade ja taimede ostuks.Väiketootja Marjarull valmistab purustatud- ja püreestatud marjadest kuivatatud marjakrõpse. Millised marjad on tooraineks, milline on tootmispõhimõte ning kuidas rullid maitsevad selgub kohapeal perenaise Tiia eestvedamisel.

 

Reisi hind: 165€

 

Hind sisaldab rohkelt silmaringi laiendust, majutust, kõiki sissepääsutasusid, degusteerimisi ja ekskursioone, programmiga kaasnevaid toidukordi, bussitransporti ja reisikorraldust koos toreda meeskonna ning reisiseltskonnaga.

 

reg

 
 

Statistika

Artiklite vaatamise klikke : 439430

Küsitlus

Kuidas sattusid Bremmer´i lehele?
 

 

Reisi julgesti / Bigbank aitab

Paindlik laen, mis aitab reisida just Sinule sobivatel tingimustel ja ajal.

big